Sarajevo upisalo novu pobjedu na pripremama

Sarajevo nastavilo sa dobrim partijama u Sloveniji

Sarajevo: Upisalo novu pobjedu. FK Sarajevo

1.7.2023

Fudbalski klub Sarajevo upisao je novu pobjedu na pripremama u Sloveniji. Treću pobjedu iz isto toliko utakmica upisali su protiv slovenskog drugoligaša Nafte rezultatom 1:0.

Bordo tim je bio bolji i od samog početka su dominirali terenom. Nizale su se prilike, ali su u prvih 45 minuta mreže mirovale.

Ipak, Sarajevo je došlo do prednosti na samom startu drugog poluvremena. U 49. minuti Čataković je doveo svoju ekipu u vodstvo i, ispostavit će se, do pobjede.

Do kraja utakmice je priliku dobio i Kevin Viveros, najnovije pojačanje Bordo tima, a imao je i dvije dobre prilike za prvijenac u novom dresu.

Do kraja priprema Sarajevu je ostala utakmica protiv Domžala.

Podsjetimo, Sarajevo 13. jula igra prvu utakmicu Konferencijske lige protiv Torpedo Kutaisija u Gruziji, a sedam dana kasnije dočekuju istu ekipu na svom stadionu.