Tahirović "zaludio" navijače Ajaksa: On je mješavina De Jonga, Kazemira, Kimiha, Rodrija i Jaje Turea

Bh. reprezentativac je zabilježio prve minute u dresu kluba iz Amsterdama

Tahirović i "Kopljanici" pobijedili Šahtar. Ajaks

19.7.2023

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Benjamin Tahirović odigrao je svoju prvu utakmicu u dresu Ajaksa.

Tahirović je dobio 45 minuta u prijateljskoj utakmici na kojoj je njegov tim slavio pobjedu protiv Šahtara iz Donjecka (3:0).

"Kopljanici" su za poluvrijeme završili posao, a jedan od igrača koji je privukao pažnju navijača tima iz Amsterdama je upravo Tahirović.

Ajaks je poveo u 19. minuti kada je Mohamed Kudus iz penala pogodio za 1:0. "Kopljanici" su udvostručili prednost preko Stevena Bergvajna (Bergwijn) u 32. minuti.

Tahirović je sjajno presjekao dodavanje, osvojio loptu, a u nastavku akcije Ajaks je došao do drugog gola. Konačnih 3:0 postavio Kudus u 34. minuti utakmice.

Navijači Ajaksa su bili oduševljeni viđenim od strane Benjamina Tahirovića.

- Benjamin Tahirović ima dribling Frenkija De Jonga, Kimihovo dodavanje, Kazemirove odbrambene kvalitete i Rodrijev IQ. Sve to dolazi s fizičkim profilom Jaje Turea. Bit će velikan - naveo je jedan navijač Ajaksa.

- Tahirović se čini dobrim za ravnotežu i pritisak na loptu - glasio je drugi komentar.