BH. REPREZENTATIVAC

Video / Tahirović pokazao magiju: Majstorski je asistirao u pobjedi svog Ajaksa

On je do sada postigao dva gola i zabilježio pet asistencija u dresu velikana iz Amsterdama u koji je stigao ljetos iz Rome

Tahirović: Odlična asistencija. Screenshot

31.3.2024

Fudbaleri Ajaksa trijumfovali su na gostovanju kod Cvolea u 27. kolu nizozemske Eredivizije rezultatom 3:1.

Ajaks je poveo u 12. minuti kada je pogodio Kristian Hlinson (Hlynsson) nakon sjajne asistencije bh. veznjaka Benjamina Tahirovića.

Podsjetimo, Tahirović nije bio u timu reprezentacije BiH za polufinale baraža protiv Ukrajine (1:2), jer ga je selektor Savo Milošević poslao na tribine.

Prednost Ajaksa udvostručio je Čuba Akpom (Chuba) u 24. minuti. Nadu domaćim nakratko je vratio Filip Krastev pogotkom u 72., a sve dileme oko pobjednika riješio je Akpom svojim drugim golom u 84. minuti utakmice.

Ajaks je ostao na 5. mjestu s 44 boda, ima osam manje od četvrtoplasiranog AZ Alkmara. S druge strane Cvole zauzima 13. poziciji s 28 osvojenih bodova.

Što se Benjamina Tahirovića tiče, on je do sada postigao dva gola i zabilježio pet asistencija u dresu velikana iz Amsterdama u koji je stigao ljetos iz Rome.