Novi kiks Ajaksa: Tahirović učestvovao u oba gola

Ajaks je trenutno peti na tabeli Eredivizije, sa osam bodova manje od četvrtog AZ Alkmara

Tahirović: Dobar nastup. Platforma X

17.12.2023

Fudbaleri Ajaksa kiksali su na "Amsterdam areni" u susretu protiv Cvolea, koji je završio rezultatom 2:2.

Iako se "Kopljanici" ne mogu pohvaliti dobrim rezultatom, reprezentativac Bosne i Hercegovine, Benjamin Tahirović, odigrao je još jednu dobru utakmicu.

Tahirović je učestvovao u oba gola amsterdamske ekipe. On je prilikom prvog gola sjajnim dodavanjem izbacio Devineja Renša (Devyne Rensch), koji je uposlio Brajan Brobija (Brian Brobbey).

Na samom početku drugih 45 minuta susreta, Tahirović se ponovo našao u središtu akcije. Poslije jednog driblinga, poslao je loptu u prostor za Brobija, koji je svojim drugim golom na utakmici poduplao prednost Ajaksa.

Međutim, Cvole se uspio vratiti u utakmicu i poravnati do kraja susreta. Lenart Thaj (Thy) je bio strijelac oba gola, u 60. i 89. minuti.

Ajaks je trenutno peti na tabeli Eredivizije sa 25 bodova, čak osam manje od AZ Alkmara.