Rivali započinju svoju sezonu u Premijer ligi BiH

Derbi kola na Grbavici. FK Željezničar

12.8.2023

Fudbaleri Željezničara u sklopu 3. kola Premijer lige BiH ugostit će banjalučki Borac na stadionu Grbavica.

Ovo će biti prva utakmica u Premijer ligi za obje ekipe, pošto su u prva dva kola odlagali utakmice zbog obaveza u evropskim takmičenjima.

Tekstualni prijenos pratite na portalu "Avaza"

Željezničar - Borac 2:0 (Mekić 47', 55')

FT - Gotova je utakmica na Grbavici. Željezničar je slavio rezultatom 2:0. Heroj je Nedim Mekić sa dva postignuta gola.

90 - Igrat će se još pet minuta na Grbavici.

89' - Gužva u šesnaestercu Željezničara, ali ne mogu pogoditi fudbaleri Borca mrežu. Bliži se prva pobjeda za "Plave" u ovoj sezoni.

82' - Pokušao je Kortes, ali lopta odlazi visoko preko gola.

77' - Bez uzbuđenja sada na Grbavici. Blizu su "Plavi" tome da osvoje prva tri boda u novoj sezoni.

70' - Velika šansa za Borac! Poslije kontakta golmana Muftića i Vranješa, ostao je prazan gol Željezničara, a Kortes je šutirao. Krilni napadač Borca pogodio je samo stativu.

64' - Žuti karton za Kosorića. Neoprezan start defanzivca Željezničara.

62' - Šutirao je Vranješ iz slobodnog udarca, ali siguran je Vedad Muftić. Prvi udarac na gol Borca tek dolazi u 62. minuti.

59' - Velika šansa za Željezničar! Kakva sada prilika za sa Mekića, odlično je šutirao veznjak "Plavih". Očigledno je i on namirisao het-trik.

55' - GOLLL!!! Ma šta je ovo dragi čitaoci. Nevjerovatan pogodak Nedima Mekića. Ovo niko na stadionu nije očekivao. Uputio je nešto između udarca i centaršuta, a lopta je nezgodno odskočila pred golom i prevarila golmana Mijatovića.

52' - Velika šansa za Željezničar! Gasal šutira poslije jednog centaršuta, ali stativa spašava Borac.

47' - GOLLL!!! Vodi Željezničar! Fenomenalno je šutirao Nedim Mekić poslije kornera. Ovo Mijatović nije mogao odbraniti.

46' - Odmah na startu odlična prilika za "Plave". Šutirao je Gasal, ali odlazi lopta u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Grbavici.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme u Sarajevu.

45' - Igrat će se još dvije minute na Grbavici.

44' - Velika šansa za Borac! Prva velika prilika za Banjalučane. Sjajno je šutirao Kvržić, ali lopta odlazi pored gola.

37' - Ćosić je probao udarcem sa distance zaprijetiti, ali odlazi to pored gola.

31' - Pokušao je Galić centaršutem, ali ponovo Mijatović dobro reaguje. Tom prilikom se požalio na povredu.

27' - Reaguje dobro i Muftić na drugoj strani. Pokupio je loptu kojom se tražio Mihajlović.

25' - Ponovo Krpić ima šansu za Željezničar. Poslije korner šutirao je glavom, ali odlazi lopta pored gola.

20' - Nezgodna situacija u šesnaestercu Borca. Istrčao je Mijatović s gola da izboksuje loptu, ali je u isto vrijeme udario dva igrača.

16' - Veoma neoprezan start Makarića s leđa. Sudija Njegomirović mu je progledao kroz prste.

15' - Velika šansa za Željezničar! Odlično se ubacio Jašarević i odlično je testirao Mijatovića. Brani golman Borca udarac beka "Plavih".

11' - Velika šansa ponovo za Krpića! Odlično je šutirao iz lošeg ugla, a Mijatović to skreće u korner.

10' - Željezničar opasniji u prvih 10 minuta.

5' - Promiješao je sada defanzivce Borca Žozef Amoa, nakon kojeg je odbrana Borca to panično poslala u korner.

3' - Velika šansa za "Plave"! Zaprijetili su odmah fudbaleri Željezničara, ali debitant u dresu Borca Mijatović dobro brani udarac Krpića.

1' - Počela je utakmica na Grbavici.