KVALIFIKACIJE ZA EL

Tok utakmice / Breidablik - Zrinjski 1:0

Mostarci su u prvoj utakmici slavili sa čak 6:2 i tako su došli na korak do plej-ofa Evropa lige

Sa utakmice na Islandu. HŠK Zrinjski

17.8.2023

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos revanš utakmice 3. pretkola Evropa lige između Breidablika i Zrinjskog.

"Plemići" su u veličanstvenoj noći prošlog četvrtka pred svojim navijačima deklasirali Breidablik sa čak 6:2 i tako došli na korak do plej-ofa Evropa lige gdje ih čeka austrijski LASK.

Breidablik - Zrinjski 1:0 (Jakovljević autogol 56')

FT - Kraj utakmice.

90' - Šest minuta nadoknade.

88' - Sami finiš utakmice.

79' - Nove izmjene u Zrinjskom. Van igre idu Jakovljević i Malekinušić, a zamijenili su ih Senić i Sabljić.

65' - Nakon inicijative Islanđana, ponovo je Zrinjski preuzeo preuzeo kontrolu nad utakmicom.

60' - Promjene u ekipi Zrinjskog. Mato Stanić je zamijenio Kiša.

58' - Stativa! Breidablik je mogao do novog gola, ali je stativa spasila bh. prvaka.

56' - GOL! Islanđani su poveli nakon autogola Slobodana Jakovljevića.

46' - Počelo drugo poluvrijeme.

HT - Kraj prvog poluvremena.

44' - Hrvoje Barišić je dobio žuti karton.

43' - Zatresla se mreža Zrinjskog, ali je signaliziran ofsajd.

40' - Kiš je ponovo zaprijetio iz slobodnog udarca, ali lopta je išla pravo u golmana.

35' - Velika prilika za Breidablik. Domaći su zaprijetili nakon kornera, ali lopta ide preko gola.

33' - Najbolja šansa na večerašnjoj utakmici! Kiš je imao slobodan udarac iz izgledne pozicije, ali nije bio precizan.

25' - Dug napad domaćih, ali je na kraju udarac Steindorsona izblokirao Slobodan Jakovljević.

19' - Bez velikih prilika do sada.

10' - Kiš je pokušao proigrati Bilbiju, no na vrijeme je sa svog gola istrčao Bragson.

6' - Dobar prodor Tičinovića po lijevoj strani, na kraju je izborio korner.

5' - Uvodno ispitivanje snaga.

1' - Počela je utakmica!

Samim plasmanom u plej-of Evropa lige Zrinjski će ispisati historiju jer će postati prva ekipa iz BiH koja će igrati grupnu fazu nekog evropskog takmičenja.

U slučaju da Zrinjski ispadne u plej-ofu Evropa lige, igrat će grupnu fazu Konferencijske lige.

No, prvo će Zrinjski morati odigrati revanš protiv islandskog predstavnika. Poznati su početni sastavi.

Breidablik: Bragason, Gunlaugson, Muminović, Morgeirson, Jeoman, Ludvikson, Sigurjonson, Ejolfsson, Svantorson, Steindorson, Ingvarson.

Zrinjski: Marić, Barišić, Jakovljević, Ćorluka, Tičinović, Ivančić, Kiš, Čanađija, Ćuže, Malekinušić, Bilbija.