REAGOVALA I HITNA POMOĆ

Spektakularna utakmica u Prvoj ligi FBiH: Čak šest golova, sve pokvarila teška povreda

Devedžić prevezen u Službu hitne medicinske pomoći u Gračanici, a onda na UKC u Tuzli

Sa stadiona "Luke" u Gračanici - Avaz
H. Čalić

19.8.2023

Fudbaleri Bratstva i Zvijezde Gradačac remizirali su u meču sa šest golova (3:3) u komšijskom derbiju na stadionu "Luke" u okviru 2. kola Prve lige FBiH.

Zvijezda je, može se slobodno konstatovati tri gola dala, poslije slabe intervencije odbrane ekipi Nikole Nikića, ali je Bratstvo u 2. poluvremenu pokazalo da se neće tako lako predati, pa je nakon izmjena krenuo na sve ili ništa.

Zvijezda je povela u 11. minuti preko Mikića, a deset minuta kasnije prednost je povisio Kozić. Jaganjac je smanjio u 43. minuti, no Zvijezda je do novog gola došla u nadoknadi preko Ivoša. Jaganjac je u 62. smanjio na 2:3, a onda je Smajić postavio, ispostavit će se, konačnih 3:3.

Pred kraj ovog zanimljivog susreta tešku povredu ramena je zadobio iskusni nogometaš Bratstva Anis Devedžić, te je prevezen u Službu hitne medicinske pomoći u Gračanici, a onda na UKC u Tuzli.