Duel starih rivala pred 3.000 navijača: Bratstvo bolje od Slobode

Sloboda upisala i treći poraz, Bratstvu zasluženo tri boda

Sa utakmice u Gračanici - Avaz
H. Čalić

4.11.2023

Bratstvo iz Gračanice je na svom terenu u duelu starih rivala u okviru 13. kola Prve lige FBiH savladalo Slobodu sa 2:1.

Utakmica je odigrana u sjajnoj atmosferi pred tri hiljade navijača na tribinama.

Povelo je Bratstvo golom najboljeg pojedinca na terenu Huseina Poturalića u 51.minutu, a Tuzlaci su izjednačili sa bijele tačke u 60. minutu. Penal je u gol pretvorio Said Husejnović.

Erupcija oduševljenja

Erupcija oduševljenja na stadionu „Luke“ desila se u 79. minutu, nakon to je iz jedne lijepe akcije go za domaću ekipu postigao Karvaljo Lima, što je bio konačan rezultat tvrde utamice bez mnogo šansi.

Nako posljednjeg sudijskog zvižduka, u redovima domaćina nastalo je veliko slavlje, jer Bratstvu su bodovi itekako potrebni s obzirom na pložaj na tabeli. Najradosniji je bio počasni predsjednik kluba Nusret Helić. Čestitatao je svim igračima na borbenosti i iskorištenim šansama.

Zaslužena pobjeda

- Mi smo tek sada povratkom dvojice iskusnih nogometaša Devedžića i Karvalja praktično kompletirali ekipu, dobili smo dva beka i stabilnost u odbrani.

Igrali smo i taktički dobro i zasluženo uknjižili tri boda - rekao je trener Bratstva Nikola Nikić.

Trener Slobode Zlatan Nalić razočaran porazom nije bio rječit.

- Fudbal nije igra zbog šansi, već zbog golova. Bratstvo je dalo gol više - poručio je Nalić.