SLAVILI NAKON PREOKRETA

Nakon historijskog uspjeha Zrinjski uspješno započeo put ka odbrani titule

Mostarci su u prvom ovosezonskom nastupu slavili na stadionu "Pod Bijelim brijegom", a protivnik im je bio GOŠK

Bilbija: Upisao nova dva gola u pobjedi Zrinjskog. HŠK Zrinjski

20.8.2023

Fudbaleri Zrinjskog slavili su u prvom ovosezonskom nastupu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

"Plemići" su se prije samo nekoliko dana upisali zlatnim slovima u historiju bh. fudbala. Oni su osigurali prvi plasman za nekog premijerligaša u evropska takmičenja.

Večeras, nekoliko dana poslije, upisali su novu pobjedu. Oni su pobijedili GOŠK iz Gabele nakon preokreta rezultatom 3:1.

Gosti su poveli u 30. minuti golom hrvatskog veznjaka Marka Musulina, ali su se "Plemići" brže-bolje vratili u utakmicu i već do poluvremena preokrenuli rezultat.

Golov je postigao, ako je ikad bilo i pitanje, Nemanja Bilbija. Prvo je bio siguran sa bijele tačke u 37. minuti, da bi šest minuta kasnije ponovo pogodio.

Treći gol "Plemića" na utakmici je bio djelo Matije Malekinušića u 74. minuti, osiguravši tako pobjedu Zrinjskog.

Mostarci su pobjedom zasjeli na 7. mjesto sa tri boda, ali uz tek jedno odigrano kolo. GOŠK je uz Zvijezdu jedini odigrao sve utakmice i oni su upisali pobjedu i remi u četiri ovosezonska kola.