PROTIV MANČESTER SITIJA

Šteta, nije imao sreće: Pogledajte šansu Anela Ahmedhodžića u 90. minuti

Siti je nakon ove prilike uspio zadržati prednost do kraja utakmice i upisati nova tri boda

Ahmedhodžić: Malo nedostajalo za gol. Twitter

27.8.2023

Mančester siti je danas teže od očekivanog došao do trijumfa kao gost protiv Šefilda našeg Anela Ahmedhodžića (2:1) u okviru 3. kola engleske Premijer lige.

Ahmedhodžić je vodio veliku borbu sa Erlingom Halandom (Haaland). Ali je Norvežanin uspio da se upiše u strijelce u 63. minuti.

Nije ga čuvao naš defanzivac, što je Haland iskoristio, umakao Anelovim saigračima i pogodio glavom.

Šefild se vratio u 85. minuti preko Džejdena Boglea (Jayden) koji je pogodio nakon greške Kajla Vokera (Kyle Walker).

No, Siti je tri minute kasnije preko Rodrija došao do drugog gola. Nakon toga su "Oštrice" pokušale doći do boda, a u napad se priključio i Ahmedhodžić.

Bh. fudbaler je lijepo utrčao u šesnaesterac. Oli Mekburni (McBurnie) je centrirao s desne strane, a Ahmedhodžić je bio na lopti, no spetljao se u pokušaju da je zahvati desnom nogom.

Siti je uspio zadržati prednost do kraja utakmice i upisati nova tri boda.