TEŽAK PORAZ

Blamaža Dinama u Pragu: "Modri" ispali iz Evropa lige

Iako se pod vodstvom Jakirovića razbudio u zadnje dvije utakmice, Dinamo je očajno otvorio utakmicu u Pragu i gubio već nakon dvije minute

Šokantna utakmica za "Modre". Marko Lukunić / Pixsell

31.8.2023

Fudbaleri Dinamo Zagreba pretrpjeli su težak poraz u Pragu od Sparte u revanš meču plej-ofa Evropa lige od 4:1.

"Modri" su u prvom meču slavili sa 3:1 i zbog teškog poraza u Pragu neće igrati Evropa ligu, ali im je utjeha što će biti prvi hrvatski klub koji će nastupit iu Konferencijskoj ligi.

Iako se pod vodstvom Sergeja Jakirovića razbudio u zadnje dvije utakmice, Dinamo je očajno otvorio utakmicu u Pragu. Sparta je napala od prve minute i povela već u 2. minuti, kad je Panak lijepo našao Haraslina na ulasku u šesnaesterac, a on preciznim udarcem pogodio suprotni kut za 1:0.

Sparta je već nakon 24 minute vodila 2:0 golovima Haraslina i Sorensena, da bi Panak u 67. povećao na 3:0. Onda je Baturina fantastičnim golom u 71. vratio Dinamo u igru, ali je onda praški tim u 87. preko Olatunđija došao do četvrtog gola i pobjede vrijedne grupne faze Evropa lige.