Borac gubio 2:0 od Zvijezde, pa preokrenuo za 11 minuta

Banjalučani iskoristili odličan početak drugog dijela i došli do trijumfa

Sa utakmice u Banjoj Luci. FK Borac

1.9.2023

Fudbaleri Borca pobijedili su Zvijezdu 09 nakon preokreta u prvom meču 6. kola Premijer lige BiH sa 4:2.

Prvo uzbuđenje na meču vidjeli smo u 9. minuti kada Mihajlović centrira ka Makariću, a Tomanović ispred njega loptu izbija u korner. Prošla je blizu stative.

Nakon kornera je glavom šutirao Čelić, ali poslao je loptu pored gola.

U 29. minuti muk na Gradskom stadionu u Banjoj Luci. Nakon kontre gostiju Karaklajić dolazi do lopte i pogađa za 0:1.

Na drugi gol čekali smo desetak minuta. Vadze je pronašao usamljenog Salimana u petercu, a on zakucava loptu u mrežu za 2:0 vodstvo Zvijezde 09.

Borac u 44. minuti uspijeva da smanji na 2:1 preko Blagaića i tako se vrati u utakmicu.

Gotovo na samom otvaranju drugog dijela Borac stiže do poravnanja, a ponovo je strijelac bio Blagaić, koji sada pogađa u 53. minuti. Tada je katastrofalno reagovao Jutrić i poklonio loptu domaćinu, a u 55. minuti potpuni preokret Borca.

Mihajlović je tada centrirao s desne strane, a Makarić sa nekoliko metara pogađa za 3:2. Tri minute kasnije Borac stiže do četvrtog gola, a pogodio je Kortez na asistenciju Mihajlovića.