ENGLESKA PREMIJER LIGA

Derbi kola pripao Arsenalu: Blickrig "Topnika" duboko u sudijskoj nadoknadi

Veliki derbi starih rivala je pripao londonskoj ekipi golovima duboko u sudijskoj nadoknadi

Arsenal: Upisali veliku pobjedu. AP

3.9.2023

Fudbaleri Arsenala i Mančester junajteda odigrali su derbi 4. kola na stadionu "Emirates", a utakmica je završila pobjedom Arsenala rezultatom 3:1.

Junajted je poveo na utakmici u 27. minuti iz prvog pravog napada na utakmici. Markus Rašford (Marcus Rashford) je pogodio iz kontre, ali slavlje nije potrajalo.

Već u sljedećem napadu Arsenal je uspio poravnati. Loše postavljanje gostujućih fudbalera i preveliko dopuštanje "Topnicima" da se rastrče vrlo brzo je bilo kažnjeno. Gabriel Martineli je pronašao Odegarda (Odegaard), koji je ušao u šesnaesterac i matirao Onanu.

Ekipe su smjenjivale u napadima, ali na kraju bodove upisuje domaća ekipa. Prvo je u šestoj minuti sudijske nadoknade Deklan Rajs (Declan Rice) pogodio poslije kornera za erupciju slavlja na stadionu, a pobjedu je potvrdio Gabrijel Žesus (Jesus) u nevjerovatnoj 11. minuti sudijske nadoknade.

Arsenal na reprezentativnu pauzu odlazi kao 5. sa 10 osvojenih bodova, dok je Junajted 11. sa šest bodova u četiri odigrana kola.