PRVAKINJE BIH

Težak poraz SFK 2000 za oproštaj od Lige prvaka

SFK 2000: Igrat će za treće mjesto. Facebook

6.9.2023

Prvakinje Bosne i Hercegovine SFK 2000 Sarajevo izgubile su od Osijeka 4:0 i tako ostale bez grupne faze Lige prvaka ove sezone.

Fudbalerka SFK 2000 Sarajevo očajno su otvorile utakmicu jer su već nakon 20 minuta igre imale dva gola zaostatka.

Osijek je poveo u 15. preko Lorene Balić, koja je četiri minute kasnije postigla i svoj drugi gol na današnjoj utakmici.

Amira Spahić je do kraja prvog dijela pogodila vlastitu mrežu, a konačnih 4:0 postavila je Maja Joščak u 62. minuti susreta.

Osijek ide u narednu rundu turnira koji se igra u Sarajevu, a protivnik će im biti ukrajinska Vorskla Poltava.

SFK 2000 će igrati meč za treće mjesto, a rival će im biti estonska Flora.