LOŠ START KVALIFIKACIJA

Mlada reprezentacija povela, pa izgubila od Slovenije

"Zmajići" su poveli u 53. minuti preko Admira Bristrića, ali su u nastavku Slovenci režirali preokret

Poraz "Zmajića". N/FS BiH

7.9.2023

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine kvalifikacije za Euro 2025. počela je porazom od Slovenije (1:2) na Grbavici.

"Zmajići" su poveli u 53. minuti preko Admira Bristrića, ali su u nastavku Slovenci režirali preokret. Prvo je Begić poravnao rezultat u 68. minuti, da bi pet minuta kasnije Cipot nakon mnogo sreće pogodio za 2:1.

Za mladu reprezentaciju BiH su igrali: Šahinović, Račić, Šušić, Muharemović, Cvjetinović, Sučić, Bristrić, Krdžalić, Bašić, Šošić i Kahvić.

Selektor Igor Janković je priliku sa klupe dao Šukiloviću, Omeroviću, Buljubašiću, Čuiću i Sabljiću.

Naredni meč "Zmajići" igraju 12. septembra protiv selekcije Austrije.

Podsjetimo, u našoj grupi H su još reprezentacije Francuske i Kipra.

Plasman na Evropsko prvenstvo izborit će pobjednici devet grupa te tri najbolje drugoplasirane selekcije, dok će šest drugoplasiranih igrati baraž.