Mlada reprezentacija poražena u Austriji, nije pomogla ni podrška 3.000 bh. navijača

Kod oba gola kumovale su greške golmana Petra Zovke

Sa današnje utakmice. OEFB

12.9.2023

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je i drugi poraz u kvalifikacijama za Euro 2025. godine.

"Zmajići" su izgubili na gostovanju kod Austrije rezultatom 2:0 iako su imali ogromnu podršku naših navijača. Njih oko 3.000 bodrilo je mlade fudbalere na meču u Ridu.

BiH je dobro parirala domaćima u prvom poluvremenu, ali je sve puklo u dvije minute. Prvo je u 63. Kverfeld pogodio za vodstvo Austrije, a samo tri minute kasnije Bišof je povisio na 2:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Kod oba gola kumovale su greške golmana Petra Zovke. Zovko je kod prvog gola loše istrčao, a kod drugog mu je ispala lopta.

Podsjetimo, Bosna i Hercegovina je u prvom kolu nakon preokreta izgubila od Slovenije (2:1).