BEZOBRAZNA REAKCIJA

Golman Kosova nije mogao izdržati provokacije Rumuna, pa se uhvatio za međunožje

Rumunski navijači su skandirali "Srbija, Srbija", a imali su i transparent na kojem je bilo napisano "Kosovo je Srbija"

Potez Ujkanija nakon utakmice. Screenshot / Twitter

13.9.2023

Kvalifikacionu utakmicu između Rumunije i Kosova (2:0) obilježile su skandalozne poruke domaćih navijača.

Rumunski navijači su skandirali "Srbija, Srbija", a imali su i okačenu parolu s natpisom "Kosovo je Srbija". Skandirali su "Srbija, Srbija" tokom intoniranja kosovske himne, a onda i tokom utakmice koja je zbog toga bila prekinuta 40 minuta.

Imuni na to nisu bili gosti, a golman Samir Ujkani se u revoltu uhvatio za međunožje dok je gledao prema tribinama.

Službeni spiker je pokušao smiriti navijače, a zanimljivo da tada nije koristio ime Srbije.

- Molim vas, prestanite skandirati ime našeg susjeda. UEFA ne toleriše revizionizam! Ovo je posljednje upozorenje - govorio je službeni spiker.

Tek su ga poslušali kada je zaprijetio da će utakmica u suprotnom biti prekinuta. Susret je na kraju nastavljen, a Rumuni su pobijedili golovima Stančijua i Mihaila u 87. i 93. minuti.

Nema sumnje da Rumunski fudbalski savez očekuje kazna od UEFA-e.