Domaćini u šoku, sada su u rezultatskom zaostatku

Sa utakmice na Grbavici - Avaz
+9

15.9.2023

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i GOŠK-a.

Željezničar - GOŠK 2:3 (Mekić 34', Haračić 90+'/ Skorup, Hasukić 74', Nižić 90+')

FT - Kraj utakmice!

90+' - GOOOOOOOOOOL! Kakva završnica utakmice, Nižić je pogodio za GOŠK!

90+' - GOOOOOOOOOOL! Dženan Haračić pogađa za 2:2. Mekić je šutirao, Bobiću je ispala lopta, a rezervista Haračić se najbolje snašao i poslao je u mrežu.

90' - Šest minuta nadoknade.

86' - Velika šansa! Ispala je lopta Bobiću nakon centaršuta Štilića, došla do Drlje koji je jako loše šutirao iz povoljne pozicije.

81' - Prilika za domaće! Amoa se namjestio na šut, ali lopta je prohujala pored gostujućeg gola.

74' - GOOOOOOOOL! Muk na Grbavici, GOŠK je došao do preokreta. Hasukić je sada matirao Muftića!

70' - Velika bakljada na južnoj tribini povodom 70. rođendana stadiona Grbavica.

Bakljada na južnoj tribini. N. Šaljić

61' - Kosorić je požutio, zbog ovog kartona neće igrati narednu utakmicu.

60' - GOOOOOOOOOL! Skorup je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca, pogodak ide na dušu golmanu Muftiću.

56' - Opasna šansa za Željezničar! Ovčina je spasio jednu loptu, a potom Mekić odlično proigrao Ćosića koji se namjestio na desnu nogu, ali lopta ide tik pored stative GOŠK-ovog gola.

53' - Skorup je šutirao, ali otišlo je to daleko od Muftićevog gola.

52' - Ovčina je bio neoprezan, prikrao mu se igrač GOŠK-a i ukrao mu loptu, a onda ga je bek Željezničara faulirao. Slobodan udarac za goste iz dobre pozicije.

48' - Sjajna prilika za domaće! Krpić je bio u šansi, ali se okliznuo u ključnom trenutku. Bit će korner za "Plave".

46' - Nije bilo izmjena u ekipama. Stoga, Željezničar igra u sastavu: Muftić, Galić, Kosorić, Cocalić, Ovčina, Mekić, Biber, Drljo, Amoah i Krpić, a GOŠK: Bobić, Šuta, Skorup, Ramljak, Musulin, Šero, Radenović, Mihaljević, Obšivač, Mandić i Gogić.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

Sa utakmice na Grbavici. N. Šaljić

HT - Kraj prvo poluvrijeme.

45' - Minut nadoknade.

43' - Gosti su pokušali zaprijetiti iz kornera, ali je očistio to Amoa, koji se vratio pomoći odbrani.

41' - Željezničar na krilima vodećeg gola igra mnogo bolje. Pritišću domaći fudbaleri.

35' - Zanimljivo, Nedim Mekić je dio svoje karijere proveo u GOŠK-u, pa zbog toga nije slavio pogodak.

34' - "Plavi" su poveli nakon gužve u šesnaestercu gostiju. Amoa je centrirao, Drljo šutirao, a lopta se od blok odbila Mekiću koji je posprema u mrežu.

34' - GOOOOOOOOOOL! Željezničar vodi, a svoju golgetersku seriju nastavio je Nedim Mekić! Ovo mu je četvrti pogodak ove sezone.

28' - "Plavi" bez pravih prilika do sada.

"Dimna zavjesa" navijača Željezničara. N. Šaljić

22' - Šero je dobio žuti karton, te će propustiti narednu utakmicu svog tima.

19' - Šansa za goste! Ramljak je bio u prilici, ali Muftić spašava svoj tim.

11' - Ponovo je Drljo zaprijetio. Zahvatio je volej, a ta lopta ide pored desne stative GOŠK-ovog gola.

7' - Drljo je šutirao pravo u golmana GOŠK-a Bobića. Gosti su pokušali napraviti nešto iz polu-kontre, no još uvijek bez pravih prilika.

6' - Atraktivan pokušaj Ćosića, no ovo ide daleko od gola GOŠK-a.

5' - Uvodno ispitivanje snaga.

1' - Počela je utakmica.

0' - Uoči susreta sportski direktor "Plavih" Samir Bekrić uručio je dres Željezničara Veliboru Pudaru, proslavljenom golmanu i ocu najbolje bh. plivačice Lane Pudar, s brojem 1.

0' - U Sarajevu trenutno pada jaka kiša koja će sigurno pokvariti štimung na Grbavici.

Utakmica će se igrati u slavljeničkoj atmosferi domaćih navijača jer će na ovoj utakmici proslaviti 102. rođendan Željezničara i 70. stadiona Grbavica.

Poznati su i početni sastavi za koje su se odlučili treneri Nermin Bašić i Denis Ćorić.

Željezničar: Muftić, Galić, Kosorić, Cocalić, Ovčina, Mekić, Biber, Ćosić, Drljo, Amoah i Krpić.

GOŠK: Bobić, Šuta, Skorup, Ramljak, Musulin, Šero, Radenović, Mihaljević, Obšivač, Mandić i Gogić.

Glavni sudija ovog susreta je Antoni Bandić iz Gruda.

Ranije danas, Sloga Doboj je savladala Tuzla City rezultatom 2:1.