Atletiko srušio Real u gradskom derbiju, Morata noćna mora "svojih"

Ovo je fudbalerima Karla Anćelotija prvi poraz ove sezone

Sa utakmice u Madridu

24.9.2023

Atletiko Madrid je trijumfovao u gradskom derbiju protiv Real Madrida u okviru 6. kola La Lige rezultatom 3:1.

"Jorgandžije" su povele već u 4. minuti preko Alvara Morate koji je iskoristio asistenciju Samuela Line. Već u 18. minuti bilo je 2:0, a dodavanje Saula u gol je pretvorio Antoan Grizman (Antoine Griezmann).

Real se vratio u 35. minuti preko Tonija Krosa (Kroos), ali to je sve što su "Kraljevi" uspjeli napraviti na večerašnjoj utakmici.

Već na startu drugog dijela ponovo pogađa Alvaro Morata i baca svoj bivši klub na koljena.

Real je sve karte bacio u napad. Prijetili su "Kraljevi" preko Aurelijana Čuamenija (Tchouameni), Džuda Belingema (Jude Bellingham), Brahima Diaza..., ali nisu uspjeli izbjeći poraz.

Ovo je fudbalerima Karla Anćelotija (Carlo Ancelotti) prvi poraz ove sezone.