Real je bio pred pobjedom, a onda je Bernabeu zaledio odbjegli sin

Vodili su "Kraljevi" od 20. minute golom Brahima Diaza sve do nadoknade meča

Detalj s utakmice. AP

4.2.2024

Madridski rivali Real i Atletiko podijelili su bodove u velikom gradskom derbiju u sklopu 23. kola La Lige (1:1).

Real je bio pred pobjedom, navijači na Bernabeuu su se spremali za proslavu pobjede nad gradskom rivalom, a onda je u 93. minuti Markos Ljorente (Marcos Llorente) dao gol svom bivšem klubu.

Real je poveo u 20. minuti preko Brahima Diaza. Kraljevski klub je vodio na odmoru, a onda je na startu drugog dijela primio pogodak koji je poništen zbog ofsajda Stefana Savića.

Upravo je od Savića krenula akcija za gol Atletika. Poslao je dugu loptu, Memfis Depaj (Memphis Depay) je prebacio do Ljorentea koji koristi neodlučnost odbrane i pogađa za 1:1.

Ljorente je odbjegli sin Reala. Ponikao je na Bernabeu, ali za prvi tim igrao od 2015. do 2019. U međuvremenu je bio na posudbi i u Deportivo Alavesu. A od 2019. je član Atletika.

Real ostaje prvi sa 58 bodova, ima dva više od Đirone. Atletiko Madrid je na 4. mjestu sa deset bodova manje od gradskog rivala.