Šefild našeg Anela Ahmedhodžića izgubio kod Vest hema

Vulvsi srušili prvaka. AP

30.9.2023

Mnogo uzbuđenja viđeno je na susretima 7. kola engleske Premijer lige koji su počeli od 16 sati.

Aktuelni prvak Engleske i Evrope Mančester siti "pao" je na gostovanju kod Vulvsa (2:1).

Vulvsi su poveli u 13. minuti nakon autogola Rubena Diaša (Dias). Prethodno je Pedro Neto sjajno prošao po desnoj strani i uputio centaršut koji je u vlastiti gol pospremio Diaš.

Siti je do izjednačenja došao u 58. minuti nakon fantastičnog slobodnjaka Huliana Alvareza (Julian). No, osam minuta kasnije Vulvsi dolaze do gola vrijednog pobjede, a strijelac je bio Hvang He-Čan (Hwang Hee-Chan).

I drugi mančesterski klub je danas izgubio. Junajted je nastavio s lošim rezultatima, a puni plijen sa Old Traforda odnio je Kristal Palas (1:0) zahvaljujući majstorskom pogotku Hoakima Andersena (Joachim).

Luton je došao do prve pobjede u Premijer ligi i to kao gost kod Evertona i tako produžio agoniju "Karamela (2:1).

Arsenal je kao gost upisao visok trijumf protiv Bornmuta (4:0) dok je Šefild našeg Anela Ahmedhodžića izgubio kod Vest hema (2:0).