ČUDO U FORTUNA LIGI

Nevjerovatna utakmica u Češkoj: Meč elitnog ranga završio rezultatom 5:9, igrao i jedan bh. fudbaler

O susretu odigranom na stadionu Letna će se još dugo pričati

Mlada Boleslav: Prava rapsodija. isport.blesk.cz

21.10.2023

Nevjerovatna utakmica viđena je u 12. kolu Fortuna lige, elitnog ranga češkog fudbala na kojoj je Mlada Boleslav kao gost savladala Zlin sa čak 9:5.

Čudesna golijada na stadionu Letna počela je u 11. minuti kada je goste u vodstvo doveo Mareček. U razmaku od samo četiri minute Zlin je došao do preokreta. Prvo je Fantis donio poravnanje, a za preokret se pobrinuo Janetcki.

Zlin je na odmor otišao s prednošću od 2:1, a već na startu drugog dijela Bartošek povećava na 3:1.

A onda je krenula rapsodija Mlade Boleslav. Kusej je pogodio za 3:2 u 49. minuti, a onda u 51. i 53. Javo za veliki preokret.

U 60. minuti je Mareček postigao svoj drugi, a peti pogodak za Mladu Boleslav.

No, ni tu nije bio kraj. U 64. Vukadinović smanjuje zaostatak Zlina na 4:5. Mlada Boleslav je uzvratila napadima, te stigla do novih golova.

Prvo je Matejovski postigao pogodak u 78., a onda i Jusuf pet minuta kasnije. Kovinić je u 87. smanjio na 5:7, ali Mlada Bloleslav se nije zaustavila ni na sedam golova.

Kušej je u 87. pogodio za 8:5, a u sudijskoj nadoknadi u strijelce se upisao i Džon.

Vrijedi istaći da je jedan bh. fudbaler bio akter ovog duela. Bivši igrač Sarajeva Selmir Pidro igrao je za Zlin od 72. minute.