Željezničar pobijedio Zvijezdu 09, Mekić junak "Plavih"

Jedini gol na Grbavici viđen je u 57. minuti

FK Željezničar

21.10.2023

Fudbaleri Željezničara pobijedili su Zvijezdu 09 u 11. kolu Premijer lige BiH sa 1:0.

Junak pobjede "Plavih" bio je Nedim Mekić koji je sjajno pogodio u 57. minuti susreta na Grbavici. Bio je to njegov peti gol ove sezone.

Bilo je mnogo prilika na obje strane, ali je meč odlučio samo jedan pogodak.

Prijetio je Željezničar preko Žozefa Amoe (Joseph Amoah), Semira Štilića i Semira Krpića, ali do gola nisu mogli sve do 57. minute.

Napadao je Željezničar i nakon gola. Potom je Vedad Muftić sjajno odbranio šut Veličkovića u 82. minuti i spasio trijumf svog tima za skok na tabeli.

"Plavi" su sada 6. sa 15 bodova, dok je Zvijezda 09 ostala na dnu tabele sa svega četiri osvojena boda.

Željezničar u idućem kolu gostuje Igmanu u Konjicu, a Zvijezda 09 na svom terenu dočekuje Velež.