Tok utakmica / Mančester junajted - Kopenhagen 1:0

U terminu od 21 sat igra se šest utakmica

Sa večerašnje utakmice - Avaz
Sa utakmice na Old Trafordu - Avaz
Utakmica na Old Trafordu počela minutom šutnje - Avaz

24.10.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos večerašnjih utakmica 3. kola Lige prvaka.

FT - Kraj utakmica!

90+7' - Onana brani penal!

90+' - Penal za Kopenhagen! Nesmotrena reakcija Mektomineja, sudija je pokazao na bijelu tačku!

78' - Nova velika šansa! Garnačo je ponovo bio u odličnoj prilici, ali mu je odbranio Grabara. U nastavku akcije Mektominej nije bio precizan.

72' - GOL! Nakon centaršuta Eriksena lopta dolazi do Harija Megvajera koji je šalje u mrežu. Osporavani defanzivac je sada obradovao navijače Junajteda.

67' - Kakva šansa za Junajted! Bruno je proigrao rezervistu Garnača koji je išao sam pred golmana, ali je dao sebi prejak for i golman Kopenhagena ga zaustavlja.

65' - GOL! Vraća se Lens, a strijelac je Vahi.

63' - GOL! Sosijedad je poveo protiv Benfike, Berenćea je doveo Baskijce u vodstvo.

63' - GOL! Nije dugo Real imao dva gola prednosti. Braga dolazi do pogotka, Djalo je matirao Kepu.

61' - GOL! Real udvostručio prednost protiv Brage, a u strijelce se upisao Džud Belingem.

59' - GOL! Rasplamsalo se igra na Sančez Pichuanu, Gudelj smanjuje zaostatak Sevilje protiv Arsenala.

55' - GOL! Poveo je PSV pogotkom Bakajoka.

54' - Kakva šansa za Junajted! Sjajno je šutirao Eriksen, ali još bolje je odbranio Grabara!

53' - GOL! Arsenal preko Gabrijela Žesusa udvostručuje prednost protiv Sevilje.

50' - Onana spašava Junajted! Lerager je odlično šutirao, ali istakao se kamerunski golman.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Ten Hag je Eriksena poslao u igru umjesto Amrabata. Nizozemac nije zadovoljan izvedbom svojih fudbalera.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45+4' - GOL! Arsenal je poveo na Sančez Pichuanu, a strijelac je Gabrijel Martineli.

40' - Interesantno da smo do sada u ovim utakmicama koje su počele od 21 sat vidjeli samo jedan gol, onaj Realovog Rodriga protiv Brage.

35' - Bez pravih prilika u ovim trenucima.

25' - Union Berlin je dao gol, ali je poništen zbog ofsajda. Kada smo već kod njemačkog tima, Leonardo Bonući je nezadovoljan zato što nije u startnom timu. Zbog toga će sutra razgovarati sa trenerom Fišerom, javio je Fabricio Romano.

23' - Dobra akcija Junajteda. Bila je to brza kontra "Đavola", na kraju ispred Mektomineja reaguje odbrana Kopenhagena.

17' - Šansa za Junajted! Hojlund je zaprijetio, ali njegov pokušaj ide preko gola Kopenhagena. Mogao je danski napadač zatresti mrežu svog bivšeg kluba za koji je igrao od 2020. do 2022. godine.

17' - GOL! Prvi pogodak večeras daje Real Madrid koji je preko Rodriga poveo protiv Brage.

15' - Mnogo problema za "Đavole" na startu utakmice. Nemaju odgovora za visok presing Kopenhagena.

6' - Stativa spašava Junajted! Megvajer je pogriješio, a Goncalveš pogađa okvir gola!

1' - Počele su utakmice!

Navijači i igrači Junajteda će na ovoj utakmici odati počast legendarnom Bobiju Čarltonu (Bobby Charlton) koji je preminuo u subotu u 86. godini nakon borbe sa demencijom.

Susret na Old Trafordu počet će minutom šutnje, a igrači će nositi crne trake oko ruke.

Očekuje nas mnogo uzbuđenja. Mi ćemo vam pokušati prenijeti što više dešavanja sa šest terena na koliko se igraju utakmice u terminu od 21 sat.

Sa posebnom pažnjom ćemo pratiti duel Mančester junajteda i Kopenhagena, u kojem je "Đavolima" potrebna pobjeda. Zanimljivo će biti i u duelu Sevilje i Arsenala.

Junajted igra u sastavu: Onana, Dalo, Varan, Megvajer, Regilon, Amrabat, Fernandeš, Mektominej, Entoni, Rašford i Hojlund.

Kopenhagen: Grabara, Ankersen, Vavro, Diks, Jelert, Goncalveš, Falk, Lerager, Ačouri, Klaeson i Eljounousi.