PREMIJER LIGA

Totenhem nastavio sa dobrim partijama: Novi trijumf za ostanak na čelu tabele

"Pijetlovi" pobjegli Sitiju i Arsenalu na pet bodova koji tek trebaju odigrati svoje utakmice ovog kola

Slavlje igrača Totenhema. Twitter

27.10.2023

Fudbaleri Totenhema slavili su kod Kristal Palasa sa 2:1 u 10. kolu engleske Premijer lige i tako ostali lider tabele.

Nije bilo golova u prvih 45 minuta, ali su "Pijetlovi" poveli na startu drugog dijela. Džejms Medison (James Maddison) je poslao loptu pred gol "Orlova" sa Selhurst Parka, a u vlastitu mrežu je skrenuo Džoel Vard (Joel Ward).

Totenhem je udvostručio prednost u 66. minuti kada je Heung-min Son pogodio nakon dodavanja Brenana Džonsona (Brennan Johnson). Zanimljivo, Džonson je u igru ušao samo dvije minute prije nego će asistirati gol Sonu.

Kristal Palas je do utješnog gola došao u sudijskoj nadoknadi kada je pogodio iskusni Džordan Aju (Jordan Ajew).

Totenhem je lider Engleske sa 26 osvojenih bodova, a prate ga Mančester siti i Arsenal sa po 21, te Liverpul sa 20 bodova, ali i utakmicama manje.

Sa druge strane, Kristal Palas je trenutno 11. tim Premijer lige sa 12 osvojenih bodova.