Uzbudljiv meč na Tušnju: Tuzla City poveo, pa se spašavao poraza

Podjela bodova u posljednjoj utakmici 12. kola najelitnijeg ranga bh. fudbala

Sa utakmice na Tušnju - Avaz
+5

30.10.2023

Posljednja utakmica 12. kola Premijer lige BiH između Tuzla Cityja i GOŠK-a ponudila je mnogo uzbuđenja i četiri pogotka (2:2).

Tuzlaci su na Tušnju poveli već na otvaranju susreta, kada je u 4. minuti Rijad Kobiljar zatresao mrežu Gabeljana. Domaći su imali nekoliko prilika da udvostruče prednost u prvom dijelu, ali ih nisu iskoristili.

Početkom drugog stigla je kazna. Igrao se 52. minut kada je Riad Šuta skrenuo odbitak u mrežu Tuzlaka.

Gosti su u 80. minuti stigli i do preokreta. Hasukić je sjajno prošao i ubacio, ali Lolić je odbranio šut Musulina. No, sretno mu se lopta vratila i pogodio je za 1:2.

Pet minuta kasnije Tuzlaci su došli do poravnanja kada je Đorđe Pantelić pogodio nakon asistencije Mehanovića. Na kraju podjela bodova u uzbudljivoj utakmici.

Tuzla City u narednom kolu gostuje Zrinjskom, dok će GOŠK na svom terenu dočekati Velež.