Tok utakmice / Željezničar - Sloga 1:0

Domaći u ovu utakmicu ulaze bez trenera Nermina Bašića s kojim je nedavno raskinuta saradnja

Sa utakmice na Grbavici. FK Željezničar / Adem Ćatić

4.11.2023

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 13. kola Premijer lige BiH između Željezničara i dobojske Sloge.

Željezničar - Sloga 1:0 (Haračić 798')

FT - Kraj.

79' - GOOOOOOOOOOOL! Željezničar vodi golom Dženana Haračića. Rezervisti su kreirali ovaj gol. Al Džaber je sjajno prošao, uposlio Boljevića, ovaj Haračića koji pogađa za 1:0!

74' -  Al Džaber mijenja Rustemovića kod Željezničara, a Haračić Amou.

73' - Gust dim ispred gola gostiju nakon bakljade na južnoj tribini.

68' - Sloga odolijeva napadima domaćih.

61' - Šehić i Drljo ustupaju mjesta Štiliću i 17-godišnjem Šabiću.

60' - Gosti su trčali u kontru, ali Kvesić je sve odlučio sam završiti. Međutim, lopta je završila visoko preko gola.

51' - Šansa za Željezničar! Mekić je centrirao, a Amoah se našao u prilici, ali promašio je sa svega dva-tri metra.

50' - Drljo je pokušao sa distance, Trako to odbija u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme na Grbavici.

39' - Kakva prilika! Krpić je primio loptu na prsa, a onda iz voleja šutirao. Lopta je išla u same rašlje Sloginog gola, ali istakao se golman Trako.

28' - Jović je pokušao, ali ide to preko Muftićevog gola.

27' - Jović je pao na ivici šesnaesterca, bit će to dobra prilika za goste. Bila je situacija 3 na 2, ali je Kosorić uspio zaustaviti Jovića prekršajem.

25' - Prva veća šansa! Boljević je ponovo probio po lijevoj strani, namjestio se na šut, ali je onda loše zahvatio loptu i propala je potencijalno dobra prilika za Željezničar.

23' - Polovina prvog poluvremena je iza nas, još uvijek nismo vidjeli pravu priliku na ovoj utakmici. "Plavi" pletu mrežu oko šesnaesterca gostiju.

16' - Boljević je debitovao protiv Igmana u Konjicu, a i danas igra dobro. Sada je ponovo pokušao po lijevoj strani, ali centaršut nije bio najbolji.

11' - Prvi korner za domaće, Krpić je bio u skoku, ali nema promjene rezultata.

10' - Mekić je sada šutirao sa velike udaljenosti, ali otišlo je to preko gola.

5' - Uvodno ispitivanje snaga, lopta je više u posjedu domaćih fudbalera.

1' - Počela je utakmica!

"Plavi" su pod imperativom pobjede, a u ovu utakmicu ulaze bez trenera Nermina Bašića s kojim je nedavno raskinuta saradnja.

Na klupi Željezničara je sportski direktor Samir Bekrić, a tu je i Haris Alihodžić. Poznati su i početni sastavi dva kluba:

Željezničar: Muftić, Galić, Cocalić, Kosorić, Šehić, Mekić, Rustemović, Amoah, Drljo, Boljević i Krpić.

Sloga: Trako, Dujaković, Grabež, Karač, Kvesić, Milanović, Nikolić, Popara, Redžić, Jović i Vidić.

Podsjetimo, u prvom duelu ove dvije ekipe odigranom u Doboju Sloga je slavila sa uvjerljivih 3:0.

Inače, Željezničar i Sloga su do sada odigrali četiri utakmice, a tim sa Grbavice je upisao tri pobjede i poraz koji smo ranije spomenuli.