Željezničar pobijedio Slogu, Haračić junak "Plavih"

Sa utakmice na Grbavici. FK Željezničar / Adem Ćatić

4.11.2023

Fudbaleri Željezničara pobijedili su dobojsku Slogu u 13. kolu Premijer lige BiH rezultatom 1:0.

Napadali su "Plavi" od samog starta meča, ali gosti su odolijevali naletima domaće ekipe. Dobre šanse imali su Sulejman Krpić i Žozef Amoa (Joseph Amoah), ali rezultat se nije mijenjao sve do 79. minute.

Rezervisti Al Džaber i Dženan Haračić su, samo pet minuta nakon ulaska u igru, donijeli gol vrijedan tri boda.

Al Džaber je sjajno prošao protivničkog igrača na sredini terena, uposlio Aleksandra Boljevića, a ovaj Haračića koji pogađa za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Ovo je bitna pobjeda za Željezničar koji želi uhvatiti priključak za pozicije koje vode u evropske kvalifikacije narednog ljeta.

"Plavi" su slavili nakon poraza u Konjicu od Igmana (2:0) minulog vikenda, poslije čega je raskinuta saradnja sa trenerom Nerminom Bašićem. Ekipu je na ovom susretu predvodio Haris Alihodžić.

Željezničar u narednom kolu gostuje Borcu, dok će Sloga dočekati Igman.