Od tragičara do heroja: Lukakua slave u Rimu

Rimska "Vučica" se provukla u posljednjim trenucima utakmice i izvukla pobjedu

Lukaku: Pogodio za pobjedu. Bleacher Report

5.11.2023

Fudbaleri Rome su nakon preokreta u posljednjim minutama utakmice slavili protiv Lećea rezultatom 2:1.

Rimska "Vučica" se izvukla golovima u sudijskoj nadoknadi, a u centru svih zbivanja našao se Romelu Lukaku.

Prije svih dešavanja, Lukaku je već u 5. minuti promašio penal što je razljutilo mnoge navijače, a to je dodatno začinilo kada je Pontus Almkvist (Almqvist) pogodio za vodstvo gostujuće ekipe u 72. minuti.

Vodio je Leće do sudijske nadoknade, a onda je Serdar Azmun (Azmoun) pogodio za poravnanje, da bi Lukaku samo tri minute kasnije pogodio za erupciju oduševljenja na stadionu Olimpiko u Rimu.

Pobjedom na ovom susretu izabranici Žozea Murinja (Jose Mourinho) je došao na 7. poziciju na tabeli italijanske Serije A. Leće je ostao 11. sa 13 bodova.