Borac slavio u Konjicu: Čavić donio tri važna boda Banjalučanima

Banjalučani: Slavili u Konjicu. Mondo

25.11.2023

Banjalučki Borac je na gostovanju kod Igmana u Konjicu slavio rezultatom 0:1, te su tako nastavili pohod ka titulu prvaka jesenjeg dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica na "Gradskom stadionu" u Konjicu obilovala je prilikama na obje strane, pa krajnji rezultat ne opisuje pravu sliku susreta.

Prvi je zaprijetio Igman preko Denkovića, da bi uzvratio Blagaić na drugoj strani.

Denković je propustio možda i najveću priliku za Igman u 17. minuti kada je izašao sam na golmana Pavlovića, ali ga nije uspio savladati.

S druge strane, svoju najveću priliku Borac je uspio iskoristiti. Jurilj je ubacio centaršut s lijeve strane, Lukić je prebacio glavom loptu na peterac, a tamo je Čavić glavom zakucava i postiže gol koji će biti ključan na kraju.

Blagaić je imao dvije sjajne šanse da poveća prednost Banjalučana do kraja prvog poluvremena, ali rezultat je ostao isti.

Do kraja susreta nije bilo većih prilika na obje strane, te je Borac upisao minimalan trijumf na kraju.

Borac je zadržao prednost od šest bodova nad prvim pratiocem Sarajevo, dok Zrinjski ima bod manje. Igman je desetoplasirani s 15 bodova.