Željezničar se spasio šokantnog poraza u posljednjoj minuti

Gosti vodili od 33. minute kada je Karlo Kamenar dao sjajan gol iz slobodnog udarca

Sa današnje utakmice. FK Željezničar / Adem Ćatić

26.11.2023

Fudbaleri Željezničara spasili su se poraza od Posušja u 94. minuti u meču 15. kola Premijer lige BiH (1:1).

Prvu pravu priliku imali su domaći u 15. minuti. Mehmed Ćosić je centrirao, a Sulejman Krpić glavom šutira pravo u golmana gostiju.

Uslijedio je period mirnije igre između dva šesnaesterca, a onda su poveli gosti. Karlo Kamenar je izveo slobodan udarac i sjajno pogodio sa 25 metara u 33. minuti.

Željezničar je imao jalove napade u nastavku, ali nije mogao do gola. Nikola Mandić je u 69. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika, ali je promašio sjajnu priliku nakon što je prethodno prošao Aleksandra Kosorića.

I kada se činilo da će Posušje doći do prve pobjede na Grbavici u historiji, Vahid Selimović je spasio "Plave".

Aleksandar Boljević je izveo korner sa lijeve strane, a najbolji u skoku bio je Selimović koji glavom pogađa za konačnih 1:1.

Željezničar u sljedećem kolu gostuje Tuzla Cityju, a Posušje će dočekati Igman.