KONFERENCIJSKA LIGA

Video / Hrvatski fudbaler zaradio crveni karton, pa krenuo na sudiju: Saigrači ga jedva zaustavili

On je od ljetos član Ajntrahta u koji je stigao iz Dinama u transferu vrijednom tri i po miliona eura

Jakić: Izgubio živce. Platforma X

1.12.2023

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta su na svom terenu izgubili od PAOK-a u 5. kolu Konferencijske lige rezultatom 1:2.

Sva tri gola su viđena u drugom poluvremenu, a u centru pažnje bio je i hrvatski fudbaler Kristijan Jakić koji je priliku za igru dobio od 54. minute.

Pa krenimo redom. PAOK je poveo u 55. preko Tomaša Kedžiore (Tomasz Kedziora), a samo tri minute poslije bilo 1:1 nakon gola Omara Marmuša (Marmush). Novo vodstvo i, ispostavit će se, pobjedu PAOK-u donio je Andrija Živković u 73. minuti.

Jakić je u sudijskoj nadoknadi zaradio dva žuta kartona, a kad mu je pokazan put u svlačionicu, izgubio je živce i krenuo u naguravanje sa sudijom.

Saigrači su ga spriječili da ne napravi veću glupost i ne dobije veću kaznu. On je od ljetos član Ajntrahta u koji je stigao iz Dinama u transferu vrijednom tri i po miliona eura.

Što se ova dva rivala tiče, oba su obezbijedila plasman u naredn rundu. PAOK je prvi u grupi G sa 12 bodova, Ajntraht ima tri boda manje. Slijedi Aberdin sa tri i Helsinki sa dva.