BUNDESLIGA

Augsburg slavio, Demirović u centru pažnje: Namjestio dva gola saigračima, pa promašio penal

On je ove sezone u Bundesligi dao sedam golova, a ima i pet asistencija

Demirović: Mogao i do gola. Platforma X

3.12.2023

Fudbaleri Augsburga došli su do vrijedne pobjede protiv Ajntrahta iz Frankfurta u 13. kolu Bundeslige (2:1), a u centru pažnje bio je bh. reprezentativac Ermedin Demirović.

Demirović je zabilježio dvije asistencije, ali je onda u 76. minuti propustio iskoristiti penal da se upiše i u strijelce.

Augsburg je poveo u 35. minuti preko Fredrika Jensena koji je pogodio na asistenciju Demirovića, a bh. reprezentativac je asistirao i Iagu u 58. minuti.

Mogao je potom riješiti sve dileme o pobjedniku duela u 76. minuti, ali nije pogodio s bijele tačke.

Nadu gostima iz Frankfurta vratio je Fin Dahmen (Finn) koji je nespretno dao autogol, ali srećom po Demirovića i društvo, rezultat se više nije mijenjao.

Augsburg je sada 9. sa 17 bodova, dok je Ajntraht dva mjesta iznad sa bodom više.

Što se Demirovića tiče, on je ove sezone u Bundesligi dao sedam golova, a ima i pet asistencija.