Video / Velika greška Vladana Kovačevića, koštao je svoj tim pobjede

Kovačević je neobjašnjivo napustio svoj šesnaesterac, a onda se kasno krenuo vraćati, ali spasa nije bilo

Vladan Kovačević. Twitter

4.12.2023

Rakov nije uspio doći do pobjede na gostovanju kod Slaska (1:1) u 17. kolu poljskog prvenstva, a za sve je kriv nesuđeni reprezentativac BiH Vladan Kovačević.

Naime, Rakov je vodio od 24. minute golom Sonija Kitela (Sonny Kittel). Fudbaleri Rakova išli su prema pobjedi, a onda se dogodio 67. minut i velika greška Kovačevića.

Nakon jednog ispucavanja odbrane Slaska, Kovačević je neobjašnjivo napustio svoj šesnaesterac, a onda se kasno krenuo vraćati, ali spasa nije bilo. Pjotr Samiec-Talar je iskoristio kiks Kovačevića i pogodio za konačnih 1:1.

Slask je ostao lider poljske Ekstraklase sa 37 bodova, dok je Rakov, koji ima 29 bodova, na 4. mjestu.