ENGLESKA

Rapsodija Fulama: Ovo nikad ranije nije uspio, Siti režirao preokret za tri minute

U terminu od 15:00 sati odigran je još jedan meč, a Everton je pobijedio Čelzi

Slavlje igrača Fulama. Instagram

10.12.2023

Fudbaleri Fulama deklasirali su Vest hem u 16. kolu engleske Premijer lige sa čak 5:0.

Ovo je druga uzastopna pobjeda Fulama sa 5:0, nakon što su u prošlom kolu sa "petardom" počastili i Notingem Forest. Za Fulam su pogađali Raul Himenez (Jimenez) u 22., Vilijan (Willian) u 31. i Adarabiojo (Adarabioyo) u 40. minuti.

Tim sa Krejven Kotidža je na odmor otišao sa 3:0, a u drugom dijelu je preko Herija Vilsona (Harry Wilson) i Karlosa Vinisijusa (Carlos Vinicius) došao do 5:0.

U terminu od 15:00 sati odigrana su još dva susreta. Mančester siti je nakon preokreta pobijedio Luton sa 2:1 i tako zadržao priključak za vodećim ekipama.

Luton je sve šokirao u finišu prvog gola kada je poveo golom Adebaja (Adebayo). Držao se do 62. minute, a onda blickrig Sitija i dva gola u razmaku od tri minute. Na 1:1 je izjednačio Bernardo Silva, a preokret je donio Džek Griliš (Jack Grealish) tri minute kasnije.

Everton je pobijedio Čelzi rezultatom 2:0. Prvi gol dao je Abdulaj Dukure (Abdoulaye Doucoure) u 54. minuti.

Bio je to pogodak na veliki jubilej Dukurea - 100. meč u dresu Evertona, a u nadoknadi je trijumf "Karamela" ovjerio Luis Dobin (Lewis Dobbin).