"Plemiće" nije zaustavio ni blatnjavi teren: Zrinjski slavio u hercegovačkom derbiju

Plemići" su se ovom pobjedom vratili na drugo mjesto sa 35 osvojenih bodova

Zrinjski: Vratili se na 2. mjesto. HŠK Zrinjski

10.12.2023

Fudbaleri Zrinjskog slavili su u posljednjem susretu 17. kola Premijer lige BiH na gostovanju kod Širokog Brijega rezultatom 0:2.

Susret je odigran u Posušju, zbog rekonstrukcije stadiona Pecara, a travnjak na Mokrom Docu bio prekriven blatom.

Iz tog razloga i ne čudi što nije viđeno mnogo prilika na ovom susretu.

Na hercegovačkom derbiju prvu šansu je imao ofanzivac Širokog Brijega Činedu (Chinedu) u 8. minuti, ali su "Plemići" nakon toga u potpunosti preuzeli inicijativu.

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je poveo u 33. minuti nakon što je Bilbija ubacio loptu u peterac Širokog, a lopta je golmanu Tomiću ispala iz ruku, što je Ivančić iskoristio i pogodio mrežu formalno domaće ekipe.

Konačan rezultat je postavio Bilbija u 57. minuti. Čanađija je ubacio loptu, Sabljić je prebacio glavom do Bilbije, a kapiten Zrinjskog je matirao golmana Tomića i donio nova tri boda svojoj ekipi.

"Plemići" su se ovom pobjedom vratili na drugo mjesto sa 35 osvojenih bodova, dok je Široki trenutno šesti sa 22 boda.