Tok utakmice / GOŠK - Željezničar 1:0

Duel najgore domaće ekipe i najgoreg gostujućeg tima

Detlj s utakmice. FK Željezničar / Adem Ćatić

16.12.2023

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 18. kola Premijer lige BiH između GOŠK-a i Željezničara.

GOŠK - Željezničar 1:0 (Hasukić 88')

FT - Kraj utakmice.

90' - Tri minute nadoknade.

88' - GOL! Rezervista Hasukić pogađa glavom za vodstvo GOŠK-a! Zanimljivo, on je dao gol i u prvom duelu ova dva rivala.

71' - Najbolja šansa za Željezničar! Ovčina je odlično prošao, proigrao Krpića, ali Bobić brani njegov šut.

66' - Drljo je upropastio potencijalno veliku šansu za svoj tim, dao je sebi prejak for i lopta mu je pobjegla.

62' - Nova šansa za domaće! Šero se namjestio na lijevu nogu i šutirao, a lopta je prozujala pored gola "Plavih".

60' - Još jedna prilika! Šero je šutirao nakon centaršuta pored gola.

59' - Velika šansa za GOŠK! Skorup je promiješao odbranu Željezničara, namjestio se na šut, ali u posljednji čas je izblokirao Šehić.

57' - Nova izmjena kod gostiju, Ćosić mijenja Amou.

51' - Mihaljević je sada pobjegao Dubačkiću, ali mu bježi lopta i reaguje Muftić.

46' - Počinje drugo poluvrijeme.

46' - Izmjena kod Željezničara. Ovčina je zamijenio Selimovića.

Trenutak kada je Galić udario Šeru. Screenshot

HT  - Kraj prvog poluvremena.

45' - Dvije minute nadoknade.

38' - Prva prilika za Željezničar! Šehić je ubacio, ali Mekić nije pogodio iz dobre situacije.

34' - Crveni karton! Marin Galić je zaradio isključenje kod gostiju nakon udaranja Šere. Nakon toga je nastao sukob igrača, ali sve se brzo smirilo.

25' - Vrijedi istaći da igrači Željezničara imaju veliku podršku svojih navijača koji su stigli u Gabelu.

20' - Smanjio se pritisak domaćih, ali fudbaleri Željezničara se muče prilikom prelaska centra.

11' - Skorup je pokušao iz slobodnjaka, ali pravo u Muftića.

9' - Kakva šansa! Mihaljević je bio u dobroj šansi, lijepo je šutirao, ali Muftić spašava goste.

8' - Zicer za domaće, ali nema promjene rezultata! Skorup je ubacio, a Ljuta glavom šutira iznad prečke.

5' - Inicijativa domaćih od početka ove utakmice. Imali su i prvu šansu, ali Čajić je glavom šutirao preko gola.

1' - Počela je utakmica!

Ovo je posljednji meč ove dvije ekipe prije odlaska na pauzu, a "Plavi" sa Grbavice pokušat će doći do prvih bodova na gostovanjima u ovoj polusezoni.

Zanimljivo, GOŠK je najgora domaća ekipa jer je pobijedio samo dvije utakmice na svom terenu, a Željezničar je najgori gostujući tim bez ijednog trijumfa van svoje Grbavice.

Poznati su i početni sastavi za današnji duel.

GOŠK: Bobić, Čoko, Šuta, Skorup, Bradara, Šero, Čajić, Radenović, Mihaljević, Obšivač i Gogić.

Željezničar: Muftić, Kosorić, Krpić, Mekić, Šehić, Drljo, Al Jaber, Galić, Amoah, Dubačkić i Selimović.

Glavni sudija ove utakmice je Miloš Gigović. Inače, ovo će biti posljednja utakmica u karijeri za kapitena Željezničara Aleksandra Kosorića koji ide u penziju.

Ranije danas odigran je jedan meč 18. kola, a Tuzla City je na savladala dobojsku Slogu na Tušnju rezultatom 3:0.