Novi šok za Mančester siti: Vodio je 2:0, pa u 95. minuti ostao bez pobjede

Zanimljivo da Siti treću utakmicu zaredom nije pobijedio na svom Etihadu

Griliš: Siti ostao bez punog plijena. AP

16.12.2023

Dešavanje na utakmici Bornmuta i Lutona i kolabiranje kapitena gostiju Toma Lokjera (Lockyer) zasjenilo je sva događanja u engleskoj Premijer ligi.

Taj susret je prekinut u 66. minuti, a naknadno su stigle vijesti da je Lokjer dobro. Još nije poznato zbog čega je kolabirao, a s njim su ljekari koji prate njegovo stanje.

Inače, u terminu od 16:00 sati odigrana su još tri susreta. Čelzi je savladao Šefild našeg Anela Ahmedhodžića sa 2:0, a Njukasl je bio uvjerljiv protiv Fulama (3:0).

Mančester siti je vodio 2:0 protiv Kristal Palasa, ali su prvaci Evrope i Engleske prokockali pobjedu u 95. minuti.

"Građani" su poveli u 24. minuti golom Džeka Griliša (Jack Grealish), a na 2:0 povisio je Riko Luis (Rico Lewis).

Kristal Palas se vratio u život preko Žena Filipa Matete (Jean-Philippe Mateta) u 76. minuti, a za potpuni šok igrača i navijača Sitija pobrinuo se Majkl Olise (Michael) u 95. minuti kada je pogodio s bijele tačke.

Zanimljivo da Siti treću utakmicu zaredom nije pobijedio na svom Etihadu.

Prije ove utakmice, remizirali su još sa Totenhemom (3:3) i Liverpulom (1:1).