HNL

Najveći hrvatski derbi završio bez pobjednika: Dinamo nije mogao proći granitnu odbranu Hajduka

Splićani jesenji dio sezone završavaju kao lideri prvenstva

Detalj sa utakmice Dinama i Hajduka. Pixsell / Josip Regovic

17.12.2023

Najveći derbi hrvatskog fudbala između zagrebačkog Dinama i splitskog Hajduka završio je bez pobjednika rezultatom 0:0.

"Modri" su bili opasniji rival tokom cijelog toka susreta, ali golman splitskog velikana Ivan Lučić je bio nevjerovatno raspoložen i na kraju je uspio donijeti zlata vrijedan bod svojoj ekipi.

Veći dio prvog poluvremena igrao se na polovini Hajduka, a najbolja prilika viđena je u 38. minuti kada je Ristevski pokušao matirati iz daljine, ali Lučić se našao na mjestu i odlično odbranio.

U 67. minuti su "Modri" promašili najbolju priliku na susretu - Japanac Kaneko je prošao defanzivca Diala (Diallo), ubacio povratnu na pet metara, ali je Petković promašio čistu loptu.

Dinamo je pogodio u 78. minuti preko Maura Perkovića, ali je taj pogodak poništen nakon pregledanja VAR-a.

Hajduk će jesenji dio HNL-a završiti kao prvoplasirani sa 41 osvojenim bodom, dok Zagrepčani imaju sedam bodova manje, ali i dvije utakmice manje odigrane u ovom dijelu sezone.