Liverpul i Junajted remizirali na kultnom Enfildu: "Redsi" imaju za čim žaliti

Liverpul ponovo zaostaje za prvoplasiranim Arsenalom

Detalj sa utakmice Liverpula i Mančester junajteda. AP

17.12.2023

U najvećem derbiju engleskog fudbala Liverpul i Mančester junajted su u 17. kolu Premijeršipa podijelili bodove, a rezultat na kraju susreta glasio je 0:0.

U ne previše interesantnom prvom poluvremenu, jedina prilika koja se izdvaja je bio pokušaj Virdžila Van Dajka (Virgil van Dijk) poslije kornera u 29. minuti, ali je to golman Onana uspio odbraniti.

U nastavku susreta došla je i bolja igra domaće ekipe, koja je pokušavala doći do prednosti preko Salaha, Diaza i Gomeza, dok su "Crveni đavoli" imali najbolju šansu preko Rasmusa hojlunda.

U 85. minuti viđena je i kontroverzna situacija, u kojoj Majkl Oliver (Michael), glavni arbitar na ovom derbiju, nije dosudio penal, nakon igranja rukom Luka Šoa (Luke Shaw) u šesnaestercu Junajteda.

U četvrtoj minuti sudijske nadoknade susreta, gosti su ostali sa igračem manje nakon što je Diogo Dalo (Dalot) dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Liverpul je poslije 17. kola drugoplasirani sa 38 bodova, dok je Mančester junajted sedmi sa deset bodova manje.