KUP NIZOZEMSKE

Nova asistencija za Tahirovića i nova bruka Ajaksa: Ispali od četvrtoligaša

Trener "Kopljanika" je bh. reprezentativcu Benjaminu Tahiroviću ukazao povjerenje na startu drugog poluvremena

Tahirović: Dobar nastup. Platforma X

21.12.2023

Amsterdamski Ajaks igra katastrofalnu sezonu. Dokaz tome je i poprilično sramotan poraz od četvrtoligaša USV Herkulesa u Kupu Nizozemske rezultatom 3:2.

Domaći klub je vodio rezultatom 2:0 u 66. minuti, a prava drama je uslijedila u finišu susreta.

Trener "Kopljanika" je bh. reprezentativcu Benjaminu Tahiroviću ukazao povjerenje na startu drugog poluvremena, za šta mu je ovaj uzvratio sjajnom asistencijom za pogodak Brajana Brobija (Brian Brobbey) u 82. minuti.

Nakon toga Ajaks je poravnao u 89. minuti i činilo se da amsterdamski klub može do preokreta, ali je onda uslijedio novi šok.

Mats Grotenberg je u trećoj minuti sudijske nadoknade postigao gol za pobjedu USV Herkulesa i eliminaciju Ajaksa.

Inače, ovo je bio 18. nastup za Tahirovića ove sezone, u kojoj je upisao gol i dvije asistencije.