DŽEDA

Mančester siti osvojio Svjetsko klupsko prvenstvo: Postignut najbrži gol u historiji

"Građani" su osvojili još jedan trofej u sjajnoj 2023. godini

Siti: Upotpunio kolekciju. AP

22.12.2023

Fudbaleri Mančester sitija su slavili u finalu Svjetskog klupskog  prvenstva protiv Fluminensea rezultatom 4:0.

"Građani" su tako upotpunili svoju kolekciju i osvojili jedini trofej koji im je nedostajao da zaključe ovu veoma uspješnu godinu, u kojoj su osvojili Premijeršip, Ligu prvaka, FA Kup i UEFA Superkup.

Siti je u vodstvo došao već u 43. sekundi utakmice, kada je nakon izgubljene lopte Fluminensea na centru terena do nje došao Nejtan Ake (Nathan), koji je poslije toga šutirao na sa 25 metara.

Njegov udarac pogađa stativu i odbija se do Hulijana Alvareza (Julian), koji se odlično snalazi i pogađa prsima u padu.

Prednost su poduplali u 27. minuti kada je poslije pokušaja Fila Fodena (Phil), defanzivac Nino loptu poslao u sopstvenu mrežu.

Sudbinu Fluminensea zapečatio je upravo Foden u 72. minuti, kada je natrčao na loptu Alvareza i zakucao mrežu za 3:0. Konačni rezultat je postavio argentinski napadač Alvarez pred sami finiš susreta.

Siti je uspio osvojiti još jedan trofej i tako zaključiti godinu iz snova za "Građane". Njih sada očekuje povratak u Englesku i susreti engleskog prvenstva, u kojem se nalaze na četvrtom mjestu.