PREMIJER LIGA

Siti savladao Everton nakon preokreta: Zbog jednog gola traje rasprava, jesu li "Karamele" oštećene

U 62. minuti je viđen trenutak koji je prelomio ovu utakmicu

Sa utakmice na Gudison Parku - Avaz

27.12.2023

Aktuelni prvak Evrope Mančester siti slavio je na gostovanju kod Evertona sa 3:1 u susretu 19. kola engleske Premijer lige.

Nije dobro krenulo za tim Pepa Gvardiole (Guardiola) jer je od 29. minute gubio sa 1:0 nakon pogotka Džeka Herisona (Jack Harrison). "Karamele" su na odmor otišle s prednošću, ali je Siti zaigrao mnogo bolje u nastavku.

Fild Foden (Phil) vraća stvari na početak u 53. minuti nakon asistencije Bernarda Silve. U 62. minuti je viđen trenutak koji je prelomio ovu utakmicu.

Nakon šuta Nejtana Akea (Nathan) iz neposredne blizine, lopta je pogodila Amadua Onanu (Amadou), a sudija je svirao penal koji je u gol pretvorio Hulian Alvarez (Julian).

Dosuđeni penal sudije Džona Bruksa (John Brooks) pokrenuo je raspravu na društvenim mrežama.

Pitanje pobjednika riješio je Bernardo Silva u 86. minuti poslije greške Evertonovog golmana Džordana Pikforda (Jordan Pickford).