Barcelona savladala Osasunu i zakazala veliki El Klasiko

Junaci katalonskog velikana bili su Robert Levandovski i Lamin Jamal

Sa utakmice Osasune i Barcelone - Avaz

11.1.2024

Fudbaleri Barcelone pobijedili su Osasunu sa 2:0 i plasirali se u finale španskog Superkupa gdje će igrati protiv najvećeg rivala, Real Madrida.

Osasuna je dugo odolijevala favorizovanoj Barceloni koja je povela u 59. minuti pogotkom Roberta Levandovskog (Lewandowski) koji je iskoristio asistenciju Ilkaja Gindoana (Ilkay Gundogan).

Mogla je Barcelona i ranije riješiti pitanje pobjednika, ali odličan je bio golman tima iz Pamplone Inaki Penja. Sve dileme oko prolaska u finale Superkupa riješio je Lamin Jamal (Lamine Yamal) u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Barcelona će se za trofej Superkupa takmičiti sa Real Madridom koji je jučer nakon produžetaka eliminisao Atletiko Madrid (5:3). Veliki El Klasiko je na rasporedu u nedjelju u saudijskom Rijadu.