DETALJ S UTAKMICE

Video / Ludnica u finišu utakmice: Džeko smirivao žestok sukob igrača i bravura Livakovića

Sve se odigralo u šestoj minudi nadoknade nakon oštrog starta Gaziantepovog Brajana Riaskosa nad Kahvedžijem

Džeko: Smirivao Riaskosa. Screenshot

14.1.2024

Fudbaleri Fenerbahčea nastavili su seriju pobjeda na gostovanju kod Gaziantepa u 20. kolu Superlige (1:0), a meč je obilježio i sukob igrača u samoj završnici.

Sve se odigralo u šestoj minudi nadoknade nakon oštrog starta Gaziantepovog Brajana Riaskosa (Riascos) nad Fenerbahčeovim Irfanom Džanom Kahvedžijem (Can Kahveci).

Uslijedila je žestoka reakcija Kahvedžija i klupe Fenera, a situaciju je smirivao kapiten "Plavo-žutih" Edin Džeko.

Sve se ubrzo smirilo, a Riaskos i Kahvedži su dobili po žuti karton. Inače, Kahvedži je bio junak Fenera jer je golom u 81. minuti donio vrijedan trijumf. Prethodno je Fenerbahče imao penal u 50. minuti koji nije iskoristio Edin Džeko.

Inače, igralo se devet minuta sudijske nadoknade, a u osmoj je Gaziantep mogao do gola.

Međutim, sjajno je intervenisao hrvatski golman Dominik Livaković i sačuvao pobjedu svoje ekipe.