SERIJE A

Milan nokautirao "Vučicu", Pioli nastavio sjajnu seriju protiv Murinja

"Rosoneri" su treći sa 42 osvojena boda, dok je Roma tek na 9. mjestu sa 13 bodova manje

Sa utakmice na San Siru. AP

14.1.2024

Fudbaleri Milana trijumfovali su na svom San Siru protiv Rome u 20. kolu italijanske Serije A rezultatom 3:1.

Milan je poveo u 11. minuti kada je Jasin Adli (Yacine) iskoristio dodavanje Tijanija Reijndersa i matirao Mileta Svilara.

Na 2:0 povisio je Olivije Žiru (Olivier Giroud) u 56. minuti. Roma se u život vratila u 69. minuti nakon što je Leanrdo Paredes iskoristio penal. Potom je Roma mnogo bolje zaigrala, kreirala nekoliko dobrih akcija i kada se činilo da joj malo nedostaje do gola, stigla je kazna.

Teo Ernandez (Theo Hernandez) je dobio sjajnu asistenciju Žirua i loptu poslao iza leđa Svilara.

Milan je treći sa 42 osvojena boda, dok je Roma tek na 9. mjestu sa 13 bodova manje.

Ono što je zanimljivo, Stefano Pioli ne zna za poraz protiv Žozea Murinja (Jose Mourinho) koji je večerašnji meč gledao sa tribina zbog suspenzije. Susreli su se šest puta, a Pioli je ostvario četiri pobjede uz dva remija.

Inače, posljednji put kad je Roma pobijedila Milan bilo je 27. oktobra 2019. godine sa 2:1. Tada je Edin Džeko dao jedan pogodak.