PSG savladao Sosijedad, a Lacio šokirao Bajern: Imobile presudio Bavarcima, je li i Tuhelu

Produžena kriza njemačkog giganta, sve više se priča o smjeni Tuhela

Lacio Bajern - Avaz

14.2.2024

Fudbaleri Lacija ostvarili su veliku pobjedu protiv Bajern Minhena u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka sa 1:0.

Rimljani su na Olimpiku slavili sa minimalnih 1:0, a gol odluke dao je Ćiro Imobile (Ciro Immobile) u 69. minuti s bijele tačke.

Tako je produžena kriza Bavaraca, a Tomasu Tuhelu (Thomas Tuchel) sve se više ljulja trenerska klupa.

Navodno bi ga mogao naslijediti Hansi Flik (Flick), a prema pojedinim medijima iz Njemačke, u igri je i Žoze Murinjo (Jose Mourinho).

Bajern zaostaje pet bodova za Bajer Leverkuzenom u Bundesligi, a eventualna eliminacija u osmini finala Lige prvaka bila bi ispod svakih očekivanja u Minhenu.

Sa utakmice u Parizu. Platforma X

U drugoj utakmici Pari Sen Žermen je opravdao ulogu favorita protiv Real Sosijedada (2:0).

Dugo su Baskijci odolijevali moćnim Parižanima, bili odlični i u napadu, ali nisu mogli do gola.

Onda ih je načeo Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) u 58. minuti nakon jednog kornera. Potom je Bredli Barkola (Bradley Barcola) pogodio 13 minuta kasnije za konačnih 2:0.