Tok utakmice / Bajern - Lacio 3:0

Sa večerašnje utakmice. AP

5.3.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos prvih revanš utakmica osmine finala Lige prvaka. Večeras se od 21:00 sat sastaju Bajern i Lacio, te Real Sosijedad i PSG.

Bajern juri zaostatak iz prvog meča od 1:0, dok je Pari Sen Žermen stigao u Španiju s jednim ciljem - odbraniti prednost od 2:0 iz Pariza.

Bajern - Lazio 3:0 (Kejn 38',66' De Ligt 45+2')

Real Sosijedad - PSG 1:2 (Merino / Mbape 16', 56')

FT - Kraj utakmice!

90' - GOL! Utješni pogodak za Real Sosijedad. Merino daje gol za opraštaj od Lige prvaka.

88' - Sami finiš utakmica na Alijanc Areni i Anoeti, Bajern i PSG pred plasmanom u četvrtfinale.

75' - Nevjerovatni Kejn. Dao je 33 gola na 33 utakmice za Bajern u svojoj prvoj sezoni u svim takmičenjima.

73' - Najbolja šansa za Lacio! Luis Alberto je šutirao, ali nije bio precizan.

66' - GOOOOOOOOOOOL! Hari Kejn postiže svoj drugi gol večeras, a Bajern razbija Lacio.

56' - GOL! Kilijan Mbape je postigao još jedan gol i lansirao PSG u četvrtfinale.

54' - Lacio je tražio penal! Pao je Imobile nakon kontakta s De Ligtom, ali nije dobio jedanaesterac.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na utakmicama na Alijanc Areni i Anoeti.

HT - Poluvrijeme.

45+2' - GOOOOOOOOOOOOL! Raspao se Lacio! Sada je Tomas Miler pogodio na asistenciju De Ligta.

45' - Dvije minute nadoknade na Alijanc Areni.

38' - GOOOOOOOOOOOL! Ko drugi, nego Hari Kejn! Vodi Bajern protiv Lacija!

26' - Bajern napada, dok se Lacio odlično brani.

16' - Pogodak Mbapea pogledajte OVDJE.

16' - GOL! PSG je čini se završio posao. Mbape pogađa za vodstvo Parižana.

14' - Šansa za Bajern! Musijala je sada pokušao, ali ponovo dobro brani Provedel.

10' - Bavarci napadaju, žele što prije nadoknaditi zaostatak iz prvog meča.

6' - Prvi šut u okvir gola! Kejn je šutirao, ali bez većih problema intervenisao je Provedel.

3' - Napao je Bajern od samog starta.

1' - Počela je utakmica na Alijanc Areni!

20:50 - Bivši bh. reprezentativac Senad Lulić večeras je u posebnoj ulozi stručnog komentatora švicarske televizije.

Lulić: U ulozi stručnog komentatora. Screenshot

Poznati su sastavi za večerašnje utakmice:

Bajern: Nojer, Kimih, De Ligt, Dajer, Gerero, Pavlović, Gorecka, Sane, Miler, Musiala i Kejn.

Lacio: Provedel, Marušić, Fuentes, Romanjoli, Pelegrini, Vesino, Alberton, Genduzi, Zakanji, Anderson i Imobile.

Real Sosijedad: Remiro, Traore, Zubelda, Le Norman, Galan, Zubimendi, Merino, Mendez, Beker, Kubo i Ojarzabal.

PSG: Donaruma, Hakimi, Beraldo, Ernandez, Mendes, Vitinja, Ruiz, Zaire-Emeri, Barkola, Dembele i Mbape.