Arnautović od tragičara do junaka: Inter savladao Atletiko u grotlu Meace

Inter Atletiko - Avaz
+6

20.2.2024

Fudbaleri Intera trijumfovali su protiv Atletiko Madrida u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka rezultatom 1:0.

Nakon poprilično dosadnog prvog poluvremena, u kojem nismo vidjeli bogzna kakve prilike, uslijedio je mnogo zanimljivi drugi dio utakmice.

U glavnoj ulozi se našao Marko Arnautović koji je u igru ušao na poluvremenu umjesto povrijeđenog Markusa Tirama (Marcus Thuram).

Prvo je u 49. zaprijetio iz teške prilike, a onda se u 63. minuti propisno obrukao.

Odigrao je sjajan dupli pas s Lautarom Martinezom, a onda s nekih pet metara poslao loptu visoko preko gola.

Ali je Arnautović večeras prošao put od tragičara do junaka. Igrao se 79. minut kada je ispratio odbitak Lautara Martineza i pogodio za erupciju oduševljenja na Meaci.

Pogodak Arnautovića možete pogledati OVDJE.

Na kraju je donio pobjedu Interu koju će on i njegovi saigrači braniti u revanšu.

Večeras je odigrana još jedna utakmica, a PSV i Borusija Dortmund su odigrali neriješeno (1:1).

Povela je Borusija u 24. preko Donija Malena (Donny), a PSV je uzvratio preko iskusnog Luka de Jonga (Luuk) koji je iskoristio jedanaesterac u 56. minuti.