KONFERENCIJSKA LIGA

Tahirović se pridružio Jakiroviću i Stevanoviću: Ajaks nakon drame prošao dalje

Posao svom timu mogao je upropastiti hrvatski fudbaler Josip Šutalo koji je pocrvenio u 48. minuti

Detalj s večerašnje utakmice. Platforma X

22.2.2024

Poslije velike drame i produžetaka, fudbaleri Ajaksa plasirali su se u osminu finala Konferencijske lige.

Nakon što je u Amsterdamu bilo 2:2, Ajaks je večeras kao gost slavio protiv Bodo/Glimta sa 2:1. Tim iz Amsterdama je poveo u 34. minuti kada je asistenciju Brajana Brobija (Brian Brobbey) pogodio Stiven Bergijs (Berghuis).

Na startu drugog dijela je hrvatski fudbaler Josip Šutalo napravio glupost i zaradio crveni karton u 48. minuti. Međutim, nije Ajaks puno imao igrača manje jer je Gronbaek na drugoj strani isključen u 66. minuti.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima. Patrik Berg (Patrick) je u 83. minuti dao gol i odveo meč u produžetke.

Ajaks je do pobjede i plasmana u narednu rundu došao preko Keneta Tejlora (Kenneth Taylor) golom u 114. minuti.

Bh. reprezentativac Benjamin Tahirović igrao je do 112. minute susreta.

Inače, Tahirović se tako priključio Sergeju Jakiroviću i Miroslavu Stevanoviću koji su nešto ranije osigurali plasman u osminu finala Konferencijske lige.